0%

Türk iş adamından Netflix’e dev çalım!

Tarafından gönderildi: Hakan Aktın Üzerinde:


Türk iş adamından Netflix’e dev çalım!

2007 yılında iş adamı Efe Çakarel tarafından kurulanMUBI başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. İnternet üzerinden izleyebileceğimiz bir çok dizi ve sinema filmi ile rakipleri ile sıkı bir şekilde yarışan Efe Çakarel, dünya devi Netflix’i geride bırakmayı başardı. MUBI, Netflix’in yapamadığını yapıp Çin’e girerek sektörde büyük yankı uyandırdı.Bildiğimiz üzere ülkemizde yayına başlayacak olan, Daredevil, Marco Polo, Jessica Jones gibi önemli serileride içinde bulunduran Netflix, 7.99€’dan başlayan fiyatlarla üye alımlarını başlatmıştı.Türk iş adamından Netflix'e dev çalım!

Netflix Türkiye dahil 130 ülkede yayın yapmasına rağmen bu ülkeler arasında Çin’in bulunmaması Çin vatandaşlarını üzmüştü. MUBI, Netflix’den daha farklı bir yol izleyerek, Çin’de yayına başladı ve Efe Çakarel yaptığı bu hamle ile beraber sektördeki en büyük rakibini arkasında bıraktı. Çin’de yaşayan kullanıcıları MUBI ile buluşturmak isteyen, Çakarel bu iş için Hong Kong’lu medya şirketi Huanxi’den tam 50 milyon dolarlık yatırım aldı ve böylelikle MUBI’nin değeri 125 milyon dolara çıkmış oldu.

Türk iş adamından Netflix'e dev çalım!

Bildiğimiz üzere MUBI’nin diğer rakiplerınden en büyük farkı, her gün yeni bir film sunması. Sunulan filmler ise 30 gün boyunca izlenilmesi için bekletiliyor olması MUBI’yi tercih etmemizde ki diğer bir sebebi olarak gösterebiliriz.  200 ülkede  kullanılarına açık olan film servisi, ülkemizde de hizmet vermekte. Her geçen gün büyümeye devam eden MUBI anlaşılan rakiplerınin korkulu rüyası olamaya devam edecek. Ayrıca MUBI’ye aylık 10.99 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bakalım MUBI’nin yaptığı bu hamle sonrası, Netflix nasıl bir hamle yapacak hep birlikte merakla bekliyoruz.


Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *


Oyna Örtmek Parça Başlığı
Yazarları Takip Et